İş Ortakları

Ventira Mühendislik, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim sistemleri başta olmak üzere tüm enerji sistemleri için yüksek kalitede mühendislik çözümleri sunmaktadır. Konusunda uzman mühendislik ekibinin üst düzey teknik becerisi ve konu özelindeki tecrübesi ışığında, Alçak-Yüksek Gerilim Elektrik Tesisleri, Enerji Nakil Hatları ve Enerji Üretim Santralleri özelinde sistem tasarımı, fizibilite, projelendirme, uygulama, denetim, test ve raporlama ana faaliyetlerinin başında gelmektedir.

 

BBB’nin nitelikli uzmanlarının yenilenebilir enerji projelerinin planlanma, geliştirme ve değerlendirme konularında hatırı sayılır düzeyde uluslararası tecrübeleri bulunmaktadır. Müşterilerimizin menfaati için Orta Doğu ve Latin Amerika ülkelerinde olduğu gibi, Avrupa Birliği ve komşu ülkeleri ana pazarlarında da sağlam bir konumu bulunmaktadır. BBB 1996’dan beri bankalar, yatırımcılar ve girişimcilere kapsamlı bir teknik ve ticari danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Uluslararası danışmanlık ortağı olarak uzmanlığı, proje geliştirme alanında uzun yıllarda edindiği tecrübelere dayanmaktadır. 200 MW’dan daha büyük kapasiteli birçok projeyi bağımsız olarak geliştirip yürütmüş; rüzgar enerjisi sektöründeki dinamik yapılanması ile paralel olarak çalışmalarının merkez noktası, tümüyle danışmanlık ve uzman görüşlerini detaylandırmaya doğru yönelmiştir.

 

Enercast GmbH 2011 yılında kurulmuş olup yenilenebilir enerji ve üretim tahmin alanında uzmanlaşmış Kassel, Almanya merkezli bir yazılım firmasıdır. Firma kurulduğu tarihten itibaren enerji sektörü için çeşitli uygulamalar geliştirmektedir. Enercast GmbH’deki mühendislik süreci, ar-ge çalışmalarıyla ve enerji sektörüyle iç içe olması yönünden ayrıcalıklıdır. Bunun ötesinde ‘Germany – Country of ideas2 (“Deutschland – Land der Ideen”) dahilindeki ‘Selected Landmark 2012′ (“Ausgewählter Ort 2012), ve Innovation Award – IT 2011 gibi ödüllere de sahiptir.

 IX-logo4

IX, onshore ve offshore rüzgar santralleri proje ömrü dahilindeki geliştirme, inşaat ve işletme süreçlerinde müşteri adına çalışır ve müşteriyi uzmanlık konularında destekler. Müşterileri arasında proje geliştiriciler, yatırımcılar, bankalar ve diğer finans kuruluşları mevcuttur. IX üretim iyileştirmesi, fizibilite çalışmaları ile CAPEX ve OPEX, teknik durum analizi, eğitim, denetim, izleme ve analiz konularında uzun yıllara dayalı ve kendisini ispatlamış bir deneyime sahiptir.